Klimatyzacja

Klimatyzacja pozwala na uzyskanie w pomieszczeniu odpowiednich parametrów powietrza wewnętrznego, które ma duży wpływ na nasze dobre samopoczucie.

W obecnych czasach praktycznie wszystkie klimatyzatory wyposażone są w filtry, które wychwytują kurz oraz eliminują przykre zapachy unoszące się w powietrzu.

Technologia inwerterowa stosowana w produkowanych klimatyzatorach pozwala nam zaoszczędzić energię elektryczną, którą klimatyzator wykorzystuje do schłodzenia pomieszczenia. Popularne inwertery są dużo bardziej ekonomiczne i pracują ciszej niż urządzenia pozbawione tej technologii. Klimatyzatory inwerterowe uzyskują żądaną temperaturę w czasie do 30% krótszym, charakteryzując się przy tym do 40% niższym poborem prądu w porównaniu z klimatyzatorami konwencjonalnymi.

Rodzaje jednostek wewnętrznych:

  • Ścienne – urządzenia wewnętrzne montowane zazwyczaj 15-25cm od sufitu. Są to lekkie urządzenia charakteryzujące się nowoczesną stylistyką. Obecnie najczęściej stosowany rodzaj klimatyzatora.
  • Kasetonowe (sufitowe) – jednostka wewnętrzna zabudowana jest w suficie podwieszanym. Urządzenia te charakteryzują się znakomitymi parametrami pracy takimi jak: niski poziom hałasu, łatwość aranżacji oraz dużą energooszczędnością. Świetnie nadają się do restauracji, biur i sklepów z podwieszanymi sufitami.
  • Konsole (podsufitowe, przypodłogowe) – klimatyzatory podstropowe instalowane są pod sufitem w pozycji poziomej lub na podłodze przy ścianie w pozycji pionowej. Charakteryzują się niskim poziomem hałasu i łatwością aranżacji.
  • Kanałowe – jednostka wewnętrzna ukryta jest na poddaszu lub pod sufitem. Świetnie sprawdzają się w budynkach w których ciepło ma być odprowadzane z kilku pomieszczeń. W tych urządzeniach chłodne lub gorące powietrze jest kierowane do pomieszczeń poprzez kanały wentylacyjne zakończone anemostatami.